mail@urok-ua.com

Виховна година «Не потрап в лабіринт» розрахована на учнів І -ІІІ курсів професійно – технічних училищ

Виховна година „Не потрап в лабіринт“ розрахована на учнів І -ІІІ курсів професійно – технічних училищ. В ній можуть бути задіяні більше 30 дітей. Такий захід можна дати як показовий, відкритий.

Участь в ньому учнів дозволяє вихователю та практичному психологу значно розширити їх знання про наслідки вживання наркотиків; виробити негативне ставлення до першої проби будь-якого наркотичного засобу; навчати вмінню визначати людей із злочинними намірами „підсадити“ на наркотики (формувати навички безпечної поведінки та протистояння контактів із тими, хто вживає та розповсюджує наркотики); привести учнів до розуміння переваг здорового способу життя; формувати у підлітків активну життєву позицію; виховувати в них почуття відповідальності за власне життя і дії, а також життя інших людей; сприяти усвідомленню необхідності спілкуватися з дорослими; розвивати комунікативні навички, мовлення, логічного мислення, сприйняття, уваги, уяви, самостійності.

Психолог навчає на конкретних прикладах як підліткам можна відмовитися від проби наркотику, а вихователь під час проведення рольової гри „Пресинг“ допомагає учневі, який грає роль жертви, відмовитися викурити сигарету з наркотиком, використовуючи при цьому набуті знання.

Найбільше подобається учням рольова гра „Маріонетки“, в ході якої вони отримують картки з описом ситуацій та повинні відповісти, як будуть діяти в них.

Вдало проходить і робота в парах. Учні самостійно розподіляються на пари. Кожна пара отримує роздруковані картки, на яких подані ситуації, що стосуються ризику нарковживання, обговорює ситуацію та озвучує колективну думку.

Робота учнів у групах при підготовці антиреклами наркотиків у вигляді малюнка, сценки, пісні чи вірша дозволяє їм розкрити свій творчий потенціал за допомоги та підтримки практичного психолога та вихователя.

Виховна година

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
215

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Вважаю, що Тетяна Павлівна створила дуже корисний для сьогодення матеріал, де запропонувала завдання учням, як уникнути ” дурного впливу лабіринту”, і чим частіше ми будемо проводити такі заняття, тім більше вірогідність того, що дитине не візьме сигарету чи наркотичну речовину. Добре, що психолог створила життєві ситуації. Дякую за розробку.