ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК (природознавство, математика, трудове навчання) 3 клас Тема. Різноманітність тваринного світу. Групи й види тварин, значення їх у природі та житті людини
Місце роботи: Скориківська ЗОШ
Для самореалізації людини у швидкозмінному світі необхідні нові педагогічні технології у вивченні шкільних предметів. Робота вчителя повинна бути спрямована на формування вміння учня створювати математичні моделі процесів навколишнього світу, застосовувати досвід математичної діяльності під час розв’язання навчально-пізнавальних і практично зорієнтованих завдань.
Природничо-математичні уроки базуються на технології розвивального, інтегрованого та особистісно зорієнтованого навчання, що сприяє становленню пізнавальної сфери особистості (інтелектуальний розвиток молодшого школяра), а також становлення соціальної сфери особистості, що означає розвиток уміння конструктивно взаємодіяти в колективі. Навчання засноване на взаємодії всіх учасників процесу пізнання, охоплює чітко спланований очікуваний результат. Для самовираження та самореалізації дає можливість створити настрій навчання, ситуацію успіху, забезпечити відчуття дитиною себе рівною серед рівних.
Урок повинен бути динамічним, гранично насичений інформацією відповідно до віку дітей, необхідно часто змінювати види діяльності. Виходячи з цього розроблений інтегрований урок, у ході якого учні можуть не лише отримати, а й закріпити природничі знання з тваринного світу рідного села ,поєднавши їх з математичними обчисленнями та творчими вправами з трудового навчання й зробити ще один невеликий крок до розвитку власної особистості, орієнтованої на досягнення успіху. Дітей не можна навчити на великому,якщо не знаєш малого: « Пізнавати світ починай зі своєї малої Батьківщини.»
Роботу на уроці вчитель планує з урахуванням сучасних тенденцій освіти. Види навчальної діяльності часто змінюються, творчі вправи сприяють розвитку дитини. Цінним є дослідження природи рідного краю.