Відкритий урок із зарубіжної літератури у 7 класі присвячено аналізу повісті В. Бикова «Альпійська балада», яка розкриває тему протиставлення любові та дружби світу жорстокості і насильства через історію кохання Івана Терешка та Джулії. Мета уроку – дослідження гуманістичного змісту твору, визначення ролі природи у змалюванні героїв, розвиток критичного мислення учнів та виховання високих моральних якостей. Очікується, що учні зможуть виявити символіку назви твору, риси балади в повісті та висловити власне ставлення до прочитаного.
- Організаційний момент
- Мотивація навчальної діяльності: обговорення історичного контексту та антифашистської тематики.
- Оголошення теми і мети уроку
- Словникова робота, слово про письменника, історична довідка.
- Історія створення “Альпійської балади” та визначення її жанру і теми.
- Дослідницька робота у групах.
Занурення в зміст твору вимагає від учнів розуміння історичного тла, а також емпатії до переживань героїв, які зазнали часи Другої світової війни, але зуміли зберегти в собі людяність і здатність кохати.
“Альпійська балада” – це вражаюча повість, яка зворушує до глибини душі кожного, Тут є над чим працювати, Було б не зайвим переглянути фрагменти фільму та запропонувати учням виконати творчі завдання , Дякую!
Урок продуманий, гарно спланована робота учнів на уроці. Сподобалося з точки зору методики проведення. Та відсутність наочності чи ІКТ знижує його ефективність. Є фільм – можна було б переглянути уривки, ілюстрації тощо. Дякую.
Вчитель починає урок з цитат , які допоможуть в подальшому зрозуміти сутність людських почуттів, доброти, з гордістю нести ім*я слов*янина.Історики стверджують, що в період криз , війни відбувається різке знецінення людської моралі, тому на уроці йде доведення від супротивного під час опрацювання даного твору.
Сьогодні просто неможливо не згадувати події Другої Світової війни, а особливо, згадувати твори про неї. Урок з вивчення творчості В. Бикова вийшов дуже емоційним, психологічним. Проводячи паралель між Мцирі та Іваном Терешком вчитель намагається заглибити учнів у психологію героя, показати його внутрішню силу волі, жагу до життя.