Конспект уроку на тему: “Розпізнавання іменників за питаннями хто? що?.” Складання речень
Місце роботи: Пирятинський ліцей
Конспект уроку на тему: “Розпізнавання іменників за питаннями хто? що?.” Складання речень
Закріплювати знання учнів про іменник як частину мови, вчити розрізняти іменники за питаннями хто? що?; розвивати мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; прививати любов до народних символів України.
У класі парти стоять півколом. На партах конверти із геометричними фігурами, щоб дітям було зручно ними користуватися, в яких вирізані з паперу квіти та листочки рослин-символів: чорнобривців, барвінку, любистку, гроно калини, квітка волошки, маку, ромашки. На зворотньому боці кожного символу (квіточки чи листочка) прикріплено липку стрічку для клеєння на паперовий круг, який розміщено на дошці. Завдання розраховані для роботи у парах та групах.
Конспект уроку
Урок справді продуманий, але плетіння вінка (вибачайте, це моя особиста думка) дуже банальна тема, слід оновлювати свою роботу, щось змінювати. Хоча ідею самого уроку можна залишити. Похвально, що урок розвиває патріотичні почуття, любові і поваги до символів України. Успіху у всіх починаннях!
Вцілому конспект продуманий, вдало підібрані завдання на закріплення поняття іменника та питань, на які він відповідає. Багатий матеріал зібрала вчителька про український віночок, при цьому легенди про квіти розповідають діти. Звучить на уроці і поетичне слово, що не лише захоплює, а й естетично налаштовує учнів. Проте на мій погляд необхідно було б “вплести” цей віночок в тему уроку, нехай би діти ставили питання і до назв квітій, які згадуються, тому що “лінія” віночка на уроці вияглядає якось уособлено А загалом цікаво, захоплююче і красиво. Дякую!
Оригінальним є початок уроку, задум із конвертами з геометричними фігурами та квітами- символами допомагає результативно реалізувати мету уроку. Всі етапи уроку пронизані народознавчою тематикою й одночасно йде опанування нового матеріалу.
Конспект уроку продуманий до деталей. Всесторонньо розкриває тему і мету уроку, урізноманітнений різними видами роботи, які допомагають освоїти навчальний матераіл, який не тільки навчає відповідній темі, але й всебічно розвиває особистість, що є передумовою сучасної нової школи.