«Методика вивчення раннього українського модернізму на прикладі тем «Ольга Кобилянська. Автобіографізм «Іmpromtu phantasie» («Фантазія-експромт»)

Автор публікації
Автор матеріалу: «Методика вивчення раннього українського модернізму на прикладі тем «Ольга Кобилянська. Автобіографізм «Іmpromtu phantas...
Посада: викладач
Місце роботи: КРКМ ДНУ імені Олеся Гончара

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

«Методика вивчення раннього українського модернізму на прикладі тем «Ольга Кобилянська. Автобіографізм «Іmpromtu phantasie» («Фантазія-експромт»). Становлення особистості цілеспрямованої й цілісної натури. Образ ліричної героїні новели-роздуму» та «Образи нових жінок-інтелектуалок: талановитої піаністки Софії, аристократичної Марти, пристрасної і вольової художниці Ганнусі у «Valse melancolique» («Меланхолійний вальс») Роль образу мелодії вальсу у відтворенні внутрішнього світу героїнь». Під благотворним впливом європейської культури О. Кобилянська пройшла шлях від неоромантизму до експресіонізму. Особливу роль у цьому зіграло захоплення ідеями Ніцше, з якими окремі сучасні літературознавці пов’язують формування українського модерну, для письменниці вони були особливо близькими, адже головним об’єктом її дослідження було людське єство із загостреним відчуттям прекрасного і потворного.
Письменниця виявила високу художню майстерність і в малих оповідних жанрах, і в широких повістевих формах. Проза О. Кобилянської в її кращих зразках – високоінтелектуальна, в ній відбилися ідейні й художні пошуки світової літератури кінця XIX – початку XX століття, складовою частиною якої є українська література.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
0
(0)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Методичні матеріали містять дослідження творчості Ольги Кобилянської, письменниці та активної громадянської діячки. У роботі розкривається новаторство письменниці- феміністки. Матеріал буде корисний і студентам, і вчителям. Дякую.

  2. Творчість Ольги Кобилянської – окраса нашої літератури.У своїх творах письменниця звертає увагу не тільки на показ тогочасного життя,його проблеми,а досліджує психологію людської душі і робить це у довершеній художній формі.До такої думки спонукає блискуча робота Юрія Олексійовича