Мовна гра з української мови ” О слово рідне, що без тебе я” для учнів 7-8 класів
Автор публікації
Учитель української мови та літератури
Місце роботи: Новотроїцький НВК "ЗОШ І-ІІІст.-гімназія" Херсонська область
Посада: Місце роботи: Новотроїцький НВК "ЗОШ І-ІІІст.-гімназія" Херсонська область
Мовна гра з української мови ” О слово рідне, що без тебе я” для учнів 7-8 класів
гра розвиває навички логічного мислення, вміння володіти літературно-мовними термінами, відстоювати свою думку, оперуючи фактами з вивчених предметів; виховувати любов до рідної мови, повагу до її історичного минулого.
Вікно перегляду документа
Дуже втішає те, що є такий корисний та багатогранний освітній сайт, на якому освітяни можуть розміщувати свої матеріали. Багато є подібних заходів про свято мови, але Ваш зацікавлює чудовими конкурсами, відтворенням креативних ідей. Дякую за поширення матеріалу!
На сайті багато розробок про свято мови, мовні ігри. Ваша робота теж ціква, цікаві конкурси. Як на мене, зайве завдання “Твір-мініатюра” – довго, і як перевіряти? Дякую.
Цікавий конкурс, в якому можна задіяти весь клас, а поділ на команди дає можливість навчити учнів працювати разом, враховувати думку кожного. Сподобалися конкурсні завдання. Дещо візьму для себе. Дякую!
Обміркована підбірка завдань для мовної гри. Гарне завдання конкурсу “Хто краще” – не просто проспівати, а інсценувати пісню – дійсно творче. Конкурс “Коректор” розрахований на уважність і мовні знання. Фінальне завдання національно – патріотичного спрямування покаже, хто вправніший в написанні творів – мініатюр.
Просто обожнюю мовні ігри, а діти ще більше полюбляють ігрову діяльність. Сподобались конкурси “Чи знаєш ти свого суперника?”, “Коректор”, “Заморочки з бочки”.Продуманими є логічні переходи від конкурсу до конкурсу.
Змагання – одна із форм стимулювання учнів, під час якої кожен учасник намагається покращити свій результат , щоб перемогти супротивника. Використані конкурсні завдання активізують пізнавальну діяльність школярів. Виховне значення даного заходу – виховувати любов до рідної мови, повагу до її історичного минулого. Дякую.
Креативною є лінгвістична гра. Представлено різноманітні конкурси для двох команд знавців рідної мови – тут і коректувати слова, і пояснити фразеологізми, і дібрати спільнокереневі слова, і інсценізація української пісні, і перевірка мовної грамотності. Мені дуже сподобалася ідея такої мовознавчої гри.