mail@urok-ua.com

Рейтингова система оцінювання з фізики як один із практичних аспектів оптимізації навчального процесу та креативно-особистісної діяльності вчителя

Реформування загальної середньої освіти, згідно Закону України “Про загальну освіту”, передбачає реалізацію принципів гуманізації освіти, її демократизації, методологічну переорієнтацію процесу утворення на розвиток особистості учня, формування його основних компетентностей.
Ідеї, які створюють педагогічну інновацію, багатопланові, вони поширюються на зміст навчання і виховання та технології навчання і виховання.
Згідно з цим змінюються і підходи щодо оцінювання навчальних досягнень учнів. Оцінювання повинне базуватися на позитивному принципі, який передбачає облік рівня досягнень учня, а не міру його невдач.
Визначення рівня навчальних досягнень учнів є особливо важливим з точки зору того, що навчальна діяльність зрештою повинна не лише дати дитині суму знань, умінь і навичок, а сформувати її компетентність як загальну здатність, яка базується на знаннях, досвіді, цінностях, здібностях, отриманих завдяки навчанню.
Навчання фізики, зрештою, повинне сформувати достатній рівень компетентності. Тому складовими навчальних досягнень учнів з курсу фізики є не лише оволодіння навчальною інформацією і її відтворенням, а й уміння і навички знаходити необхідну інформацію, аналізувати її і застосовувати в стандартних і нестандартних ситуаціях у межах вимог навчальної програми щодо результатів навчання.
Одним з елементів вирішення проблеми підвищення ефективності вивчення фізики в школі є пошук нових форм оцінювання знань і умінь учнів.
Для того, щоб недоліки традиційного контролю менше впливали на якість оцінки учня, необхідно ввести в практичну діяльність учителя рейтингову систему оцінювання знань і умінь учнів.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл

Відгуки та пропозиції

Швидкий вхід / реєстрація за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *