mail@urok-ua.com

Розвиток культури мовлення – розвиток особистості молодшого школяра

Мовленнєвий розвиток учня ─ це важлива умова успішного навчання. Чим більше дитина читає, переказує, слухає, тим краще розвивається її пам’ять, а отже, їй легше засвоювати знання з усіх навчальних дисциплін, що вивчаються в початкових класах.
У Концепції загальної середньої освіти зазначається, що «освітніми результатами початкової школи є повноцінні мовленнєві, читацькі уміння і навички…». Як бачимо, на першому місці серед інших умінь і навичок, яких повинні набути молодші школярі за час навчання в початковій школі, є комунікативні. Це ще раз свідчить про те, що комунікативний розвиток був і залишається важливою умовою успішного навчання учнів початкових класів.
Забезпечити мовленнєвий розвиток молодших школярів ─ це означає навчити їх грамотно висловлюватись в усній і писемній формах мовлення, дотримуючись норм української літературної мови. Щоб розвинути та удосконалити мовлення школярів, потрібна щоденна наполеглива робота щодо оволодіння основними мовними нормами. У цій справі головне місце посідає збагачення словникового запасу учнів. Засвоюючи нові слова, школярі вчаться правильно їх вимовляти, наголошувати, пояснювати значення, удосконалюючи звуковимову, яка є складовою частиною мовленнєвого розвитку, мовної культури.
Мовленнєвий розвиток дитини є головним інструментом, за допомогою якого вона встановлює контакт із довкіллям, завдяки цьому відбувається соціалізація дитини. У молодшому шкільному віці закладається фундамент культури мислення, мовлення і спілкування, розвиваються комунікативні здібності, пізнавальна активність, образне творче мислення. Саме початкова школа покликана сформувати в дітей інтерес до краси й мудрості живого слова, його значущості в житті людини. Мовленнєва компетенція є однією з провідних характеристик особистості. А своєчасний і якісний розвиток мовлення ─ важлива умова повноцінного мовленнєвого розвитку учня.
Навчання твору – це актуальне питання сучасності. За допомогою творів учителю легше поринути у внутрішній світ дитини, пізнати його. Питання навчання твору торкається філософської теми виховання маленької людини, майбутнього члена суспільства, особистості.

Подобається
Подобається У захваті Ха-ха Ого Сумно Злість
1
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 оцінки. Рейтинг публікації: 5 з 5)
ВАС ТАКОЖ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВІТИ:
Таблиця для відпрацювання граматичних завдань з англійської мови Таблиця для відпрацювання завдань з граматикиI He She It You We They+ (affirmative)1 2 3 4 5 6 7– ( negative)8 9 10 11 12 13 14?(question)15 16 17 18 ...
КНИЖКА-РОЗМАЛЬОВКА «ЗИМУЮЧІ ПТАХИ» Матеріал для учнів молодшого шкільного віку.
Доповідь “Створення умов для компетентісного розвитку особистості учнів шляхом удосконалення навчально-виховного процесу в умовах початкової шко... У розробці розглянуто питання компетентностей, структури компетентної особистості та шляхи формування компетентностей учнів, навчальні технології та м...
66

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарів

  1. Дякую за коментар. Результат у дітей, звичайно, відчутний. Але робота повинна бути систематична.

  2. Цікава, дуже змістовна публікація. У дітей дійсно вкладена титанічна праця. Родзинка – це дитячі твори. Такі вчителі дійсно формують інтелект майбутнього у нашій державі.