super@urok-ua.com

Розвиток культури мовлення – розвиток особистості молодшого школяра

Автор публікації
Автор матеріалу: Розвиток культури мовлення – розвиток особистості молодшого школяра
Посада: Вчитель початкових класів
Місце роботи: НВК "ЗНЗ І-ІІІ ступенів №19- ДНЗ "Лісова казка"

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Мовленнєвий розвиток учня ─ це важлива умова успішного навчання. Чим більше дитина читає, переказує, слухає, тим краще розвивається її пам’ять, а отже, їй легше засвоювати знання з усіх навчальних дисциплін, що вивчаються в початкових класах.
У Концепції загальної середньої освіти зазначається, що «освітніми результатами початкової школи є повноцінні мовленнєві, читацькі уміння і навички…». Як бачимо, на першому місці серед інших умінь і навичок, яких повинні набути молодші школярі за час навчання в початковій школі, є комунікативні. Це ще раз свідчить про те, що комунікативний розвиток був і залишається важливою умовою успішного навчання учнів початкових класів.
Забезпечити мовленнєвий розвиток молодших школярів ─ це означає навчити їх грамотно висловлюватись в усній і писемній формах мовлення, дотримуючись норм української літературної мови. Щоб розвинути та удосконалити мовлення школярів, потрібна щоденна наполеглива робота щодо оволодіння основними мовними нормами. У цій справі головне місце посідає збагачення словникового запасу учнів. Засвоюючи нові слова, школярі вчаться правильно їх вимовляти, наголошувати, пояснювати значення, удосконалюючи звуковимову, яка є складовою частиною мовленнєвого розвитку, мовної культури.
Мовленнєвий розвиток дитини є головним інструментом, за допомогою якого вона встановлює контакт із довкіллям, завдяки цьому відбувається соціалізація дитини. У молодшому шкільному віці закладається фундамент культури мислення, мовлення і спілкування, розвиваються комунікативні здібності, пізнавальна активність, образне творче мислення. Саме початкова школа покликана сформувати в дітей інтерес до краси й мудрості живого слова, його значущості в житті людини. Мовленнєва компетенція є однією з провідних характеристик особистості. А своєчасний і якісний розвиток мовлення ─ важлива умова повноцінного мовленнєвого розвитку учня.
Навчання твору – це актуальне питання сучасності. За допомогою творів учителю легше поринути у внутрішній світ дитини, пізнати його. Питання навчання твору торкається філософської теми виховання маленької людини, майбутнього члена суспільства, особистості.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Дякую за коментар. Результат у дітей, звичайно, відчутний. Але робота повинна бути систематична.

  2. Цікава, дуже змістовна публікація. У дітей дійсно вкладена титанічна праця. Родзинка – це дитячі твори. Такі вчителі дійсно формують інтелект майбутнього у нашій державі.