super@urok-ua.com

Сценарії колективних творчих справ для учнів 4 класу

Автор публікації
Автор матеріалу: Сценарії колективних творчих справ для учнів 4 класу
Посада: вчитель початкових класів
Місце роботи: СЗШ №27 Кам'янської міської ради

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

«Навчити дитину бути щасливою неможливо,
але виховати її так, щоб вона почувалася
щасливою, можна.»
А.С. Макаренко
На сучасному етапі розвитку освіти в Україні метою виховання є формування життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі. Життєва компетентність складається з окремих компетентностей і виконує три основні функції: життєстійкість, життєздатність, життєтворчість особистості. Формування цієї компетентності зумовлене не тільки реалізацією відповідного оновленого змісту освіти, але й адекватних методів і технологій навчання та виховання. КТС – це методика людяності, діяльності, творчості.Головна мета цієї методики: виховати суспільно-активну творчу особистість, яка здатна примножити суспільну культуру, зробити внесок в побудову правового демократичного суспільства.
Колективна творча праця – спільний пошук кращих рішень життєво важливих задач, тому що твориться спільно – дітьми і класним керівником – задумується, організовується, виконується, вирішується, оцінюється. В кожній КТС вирішується цілий ряд педагогічних завдань, відбувається розвиток колективістських, демократичних основ життя, самостійності та ініціативи дітей, самоуправління, активного відношення до оточуючого середовища.
Головне – навчити дитину піклуватися про себе, про товариша, про свій колектив, про близьких та далеких людей в конкретних практичних соціальних ситуаціях.
Робота розпочинається з планування роботи на новий навчальний рік з травня. Актив класу збирає пропозиції від учнів класу. Обираються, обговорюються основні ключові творчі справи на цілий рік. Робота планується по періодах.
Структура КТС визначається шістьма етапами колективної творчості:
Перший етап – попередня робота колективу. На цьому етапі керівник визначає конкретні виховні завдання КТС, планує початкові дії, проводить стартову бесіду. Керівник не диктує, не нав΄язує свою думку, а розмірковує разом з учнями. Тон розмови – доброзичливий, товариський.
Другий етап – колективне планування. Головна роль належить дітям. Кожний висловлює свою думку про питання, які вирішуються, у результаті формується єдина думка колективу. На цьому етапі стають тіснішими зв΄язки окремої дитини з колективом.
Третій етап – колективна підготовка КТС. Тут учитель разом з учнями конкретизує план проведення справи, виконується розподіл доручень, спрямовується увага на заохочення ініціативи кожного учасника. Створюються мікрогрупи.
Четвертий етап – проведення КТС. Цей етап – результат роботи, яка була здійснена під час підготовки КТС. Роль класного керівника – координація дій учнів, допомога, створення духа бадьорості, впевненості у своїх силах.
П΄ятий етап – колективне підбиття підсумків КТС.На цій стадії аналізується КТС, виявляються позитивні та негативні моменти. Учитель виконує спрямовуючу функцію, забезпечує участь кожного учня в оцінці КТС шляхом бесід чи анкетування.
Шостий етап – найближча післядія КТС. Одразу після підбиття підсумків приймаються рішення на проведення нових КТС.
Досвід використання колективних творчих справ дозволяє створити систему виховної роботи, яка виховує соціально-активну особистість, здатну реалізувати творчі здібності в майбутньому дорослому житті.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Відразу видно, що Ви вмілий організатор КТС. Це дійсно творчі справи, оскільки на кожній стадії їх здійснення всі учні разом із учителем мають змогу виявити свої творчі можливості – кожна ваша справа творча. Впроваджуйте цю методику надалі і успіх Вам гарантовано!