Тема: Оповідання В. Сухомлинського “Я хочу сказати своє слово”.
Мета: Ознайомити молодших школярів із жанром оповідання, формувати навички розуміння тексту, виділення головного, спонукати до словесної творчості, розвивати навичку читання, виховувати любов до слова.
Хід уроку:
- Мотивація навчальної діяльності через гру “Шифрувальник”.
- Ознайомлення з темою та завданнями уроку.
- Обговорення поняття “оповідання” через прийом “Асоціації”.
- Сприймання нового матеріалу: біографія В. Сухомлинського та його творчість.
- Вправа для розвитку мовленнєвого апарату та навички читання.
- Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання.
- Метод “6 капелюхів мислення” для підвищення креативності та розуміння тексту.
- Гра “Буксир” для закріплення отриманих знань.
- Рефлексія через уявне малювання картини.
- Підсумок уроку та домашнє завдання на творче мислення.
Мені сподобалося як учитель провела мотивацію навчального матеріалу, після такої роботи учні готові до сприйняття нової інформації. Показано різні види читання. Учитель застосувала метод шести капелюхів для ефективнішої розумової діяльності , для розвитку мислення. Дякую.
В структурі уроку не бучу чіткого розмежування етапів. Прояснення теміну “оповідання” поверхове, хоча й використання «Асоціації» не продумане до кінця. Перед читанням тексту вчителем, слід поставити до учнів питання для роздумів, зацікавити їх, спонукати уважно слухати! Суть методу – аналіз ситуації з різних позицій. На жаль, цього вчителем не перебдачено. Наприклад, білий капелюх – це факти, а не словникова робота; червоний – почуття…. (( Успіхів Вам!
Даний метод теж використовувала на практиці, було приємно зустріти його використання на вашому уроці. Сподобався мотиваційний момент , асоціації, які називають учні під час повідомлення теми і завдань уроку. Дякую!
Вперше знайомлюся з інноваційним методом Шести Капелюхів Мислення. І він мені сподобався. Суть проста -виконання завдань різної складності в шести групах, об єднаних за кольором. Юліє Сергіївно, дякую за ваш досвід.
Дякую! Рада,що Вам сподобалось!