Вплив людини та її діяльності на екосистеми. Урок біології для 7 класу

Автор публікації
Автор матеріалу: Вплив людини та її діяльності на екосистеми. Урок біології для 7 класу
Посада: вчитель біології та хімії
Місце роботи: Херсонська обл.,Новотроїцький район,Чкалівська ЗОШ I- III ступенів

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Тема. Вплив людини та її діяльності на екосистеми.

Мета: розширити знання учнів про вплив людини та її діяльності на екосистеми; розвивати логічне мислення, творчу активність учнів; формувати вміння працювати з нормативними актами та застосовувати їх на практиці; виховувати в учнів розуміння важливості належності до громадянства та гордості за приналежність до українського громадянства; усвідомити, що співпраця та відповідальність є важливими складовими захисту довкілля та прав людини.

Складові громадянської компетентності, які можна розвивати:

  • навички співпраці;
  • громадянська відповідальність за стан довкілля;
  • навички критичного та аналітичного мислення;
  • громадянська свідомість;
  • навички розв’язання проблем довкілля;
  • навички соціально відповідальної поведінки.

На уроці використовувалися індивідуальні, колективні та ігрові форми роботи, методи стимулювання зацікавленості дітей, творча робота.

Організація уроку була логічно побудована, включаючи різні етапи роботи:

І.Організаційний момент.
ІІ. .Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.
ІІІ. Презентація нових знань і умінь
ІV. Практика на прикладах .
V. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
VІ. Домашнє завдання.

Даний урок розроблено мною із використанням вправ і методів спрямованих на розвиток громадянських компетентностей у дітей і молоді в умовах розбудови Нової української школи. Нижче приведений урок є прикладом застосування інтерактивних технологій, які передбачають навчальний процес за умови активної взаємодії всіх учнів у ході уроку в малих групах, чітке виконання обов’язків учасниками. За такої організації навчання вчитель керує роботою кожного учня опосередковано, через завдання, якими спрямовує діяльність груп.Тема уроку має практично-прикладне значення. Її засвоєння допоможе учням вільно адаптуватись у конкретну життєву ситуацію.

Використання ігрових форм роботи сприяло ефективнішому засвоєнню матеріалу, за допомогою завдань учні змогли визначити свої знання з теми.
Аналіз виконання завдань та підведення підсумків здійснюється за участю учнів, що створює неформальне середовище навчання, стимулює високу активність та мотивацію учнів. Закінчуючи свою думку, хочу навести слова Венгера «Якщо ми хочимо, щоб дитина щось засвоїла, то потрібно це втілити в діяльність самої дитини.» Ця думка повинна червоною ниткою проходити через всі уроки учителя. Пропоную розробку свого уроку.

Конспект уроку

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. На уроці біології для 7 класу “Вплив людини та її діяльності на екосистеми.” Людмила Василівна продемонструвала використання ігрових форм роботи що сприяло ефективнішому засвоєнню матеріалу, за допомогою завдань учні змогли визначити свої знання з теми.