super@urok-ua.com

ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ НА УРОКАХ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Автор матеріалу: ДИДАКТИЧНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ НА УРОКАХ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Анотація
Дидактичний матеріал, який я пропоную, подано у вигляді віршів, пісень, текст яких містить у собі навчальну інформацію та виховні моменти. Його можна використати у початковій школі у вигляді доповнення до нині діючої навчальної програми на уроках навчання грамоти, української мови, математики, основ здоров’я, природознавства та фізкультури, під час пояснення нової теми та під час повторення вивченого програмового матеріалу.
Зі свого досвіду роботи я знаю, що переважна більшість учнів початкової школи люблять на уроках декламувати вірші, а ще більше – співати. Знайомі мелодії українських народних та дитячих пісень покращують настрій, збільшують емоційну активність дітей, а тексти допомагають краще засвоїти програмовий матеріал. Якщо учні будуть отримувати від навчання радість і задоволення, то це дасть можливість учителю якнайповніше використати їх навчальний потенціал, розкрити творчі здібності і таланти, спонукати дітей до навчання, до гармонійного спілкування з ровесниками і дорослими.
Навіть складний, нецікавий матеріал діти легко та невимушено запам’ятовують у грі, промовляючи тексти віршів або співаючи пісні лише по кілька хвилин на уроці.
В період підготовки до школи, на уроках навчання грамоти діти швидко вивчать голосні звуки та українську абетку, слухаючи її та підспівуючи учителю.
На уроках математики пісні допоможуть учням запам’ятати деякі таблиці додавання і віднімання чисел, таблиці множення і ділення, назви компонентів додавання і віднімання, множення і ділення. Також даний матеріал можна використовувати під час фізкультхвилинок.
Під час слухання або виконання пісень на уроках учні можуть підспівувати, рухатися, пританцьовувати, навіть уявляти і фантазувати, бо в текстах математичних пісень використано елементи ейдетики. Під час співу та руху на уроці у дітей зникає емоційна напруга, виникають позитивні емоції. Навчальний матеріал у пісні запам’ятовується невимушено, легко. В результаті дитина під час такого уроку творчо, активно сприймає інформацію. На мою думку, даний дидактичний матеріал є доволі ефективним при вивченні складного для дітей матеріалу.

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Олено Станіславівно, ви – молодець! Можна тільки уявити, скільки праці Ви вклали в свою публікацію. Читаю ваші пісеньки, фізхвилинки і вже хочеться використати їх на практиці.Ви – творчий вчитель, який вміє з нецікавого зробити цікаве! Дякую.

  2. Дякую, дуже люблю дидактичний матеріал, який є практичним, можна використати на уроках, текст віршів, пісень, містить у собі навчальну інформацію та виховні моменти.