Конспект уроку + матеріали до уроку інформатики 2 клас з теми “Ігрові вправи з надання команд виконавцям у середовищах програмування”
Місце роботи: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 56
Зміст уроку відповідає вимогам оновленої навчальної програми «Інформатика». Тема уроку має значне місце у вивченні розділу «Команди та виконавці», продовжує вивчення і ознайомлення з новими поняттями теми, застосовуючи раніше вивчені. Структура уроку мною була раціонально розподілена (актуалізація опорних знань; мотивація навчальної діяльності; вивчення нового матеріалу; засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок; підсумок уроку).
В структурі уроку «Актуалізація опорних знань» мною було створено завдання, в яких учень/учениця вміє шукати помилки у послідовності команд.
В наступному етапі уроку «Мотивація навчальних досягнень» учні самостійно висловлювали думку щодо того, що вони вивчатимуть на уроці. Нажаль не всі можуть висловлювати свою думку щодо того, що їх чекає попереду, але мотивацією та підтримкою є той момент, коли учні висловлюють свої загальні очікування від уроку.
Під час групової роботи, опитування учнів враховувався диференційований підхід, враховуючи особистісні характеристики кожного учня, уміння і навички з даного предмету.
Для розкриття нового матеріалу мною було поєднано такі методи навчання: монологічний, діалогічний, демонстративний; методи викладання: пояснювально-спонукаючий; методи роботи учнів: виконавські та частково-пошукові.
При врахуванні принципів навчання (доступності, наочності, системності і послідовності, диференціації, інтеграції) можна вважати, що відбулась єдність освітніх, розвиваючих, виховних функцій навчання.
При опитуванні учнів, я використовував такі методи: опитування з місця, за картками, робота в зошиті з друкованою основою, формами опитування були: індивідуальні, фронтальні, групові.
Конспект уроку
Додаток
Вивчення нового матеріалу проходило в ході розповіді вчителя про структуру програми, який супроводжувався практичною демонстрацією, учням були видані картки з основними поняттями теми. Використовувалися різні форми роботи: індивідуальна, групова, практична і самостійна робота, а також методи: пояснення, бесіда, робота з картками, практична робота за комп’ютером. Всі ці методи відповідали змісту навчального матеріалу, меті та завданням уроку. Дотримані головні виховні, дидактичні, психологічні та санітарно-гігієнічні вимоги до уроку.Форми організації пізнавальної діяльності відповідали змісту навчального матеріалу і віковим особливостям учнів.
Методи навчання, що використовуються вчителем, були різноманітні (словесні, наочні, практичні, логічні та інші) і сприяли кращому засвоєнню навчального матеріалу.
Вдала, якісно підготовлена розробка уроку. Вчителем використовуються різні форми і методи протягом заняття. Дітям дуже подобається розгадувати ребуси, кросворди. А робота на порталі години коду – це найактуальніше рішення практичної частини уроку. Учні з задоволенням програмують дії улюблених героїв мультфільмів. Дякую!