mail@urok-ua.com

Засідання круглого столу “Сучасна українська література”

«Від Шевченка до сьогодення»
Наше життя цікаве, багате на пригоди, зустрічі, приємні враження. Але ми часто цього не помічаємо, поспішаємо і не бачимо, як багато важливого минуло та не відклалось у душі. Саме письменники мають таку здатність підмічати і розповідати про це на сторінках своїх творів.

Проблема вивчення сучасного літературного процесу є надзвичайно актуальною і важливою.

За думкою філософа та педагога Мортімера Адлера читання та обговорення книг повинно стати частиною вільної гуманістичної освіти. Сьогодні література існує у демократичному суспільстві, де немає цензури, а отже, соціум вимагає вдумливого читача-аналітика. Читати є що і сьогодні ми ще раз переконуємось у цьому.

Українська література на межі XX і XXI століть дуже цікава й неоднозначна. Ця література твориться саме тепер, і ми є свідками її народження.

Сучасний літературний процес кінця ХХ – початку ХХІ століття надзвичайно різнобарвний. Українська література, яка взяла старт на початку 90-х років минулого століття, станом на сьогодні може похвалитися багато чим. Адже за своє існування вона має не лише довгий список імен і книжок, а й міжнародне визнання: переклади іншими мовами, щорічні премії.
Саме зараз у вчителя літератури є найбільша можливість зацікавити читача і повернути до художньої книги. Тому я пропоную різні форми вивчення сучасної української літератури.
Рекомендую вчителям української літератури, батькам, а також усім, хто цікавиться проблемами сучасного літературного дискурсу.

 • : Стаднік Людмила Володимирівна
 • : Вчитель української мови та літератури
 • : Теофіпольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
 • Засідання круглого столу
Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 оцінки. Рейтинг публікації: 5 з 5)
105

Відгуки та пропозиції

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

 1. Проведення уроку у формі круглого столу дозволить учням позбутися враження, що їм нав’язують якісь незрозумілі правила. Учні готують інформацію, а потім це обговорюють. А тема сучасної літератури досить актуальна. Дякую.

 2. “Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування” , – вдало зауважив Антуан де Сент-Екзюпері. Люди зможуть краще спілкуватися та розуміти один одного, якщо читатимуть, працюватимуть над збагаченням внутрішнього світу. Думаю, що засідання круглого столу є важливим моментом цього аспекту. Дякую!

 3. Тема заняття актуальна на сучасному етапі . Проведено підготовчу роботу- соціологічне дослідження, створення презентації. Основний змістовий матеріал розкривається через повідомлення , які аргументуються за допомогою слайдів. Засідання круглого столу спонукає учнів до читання літературних творів та відвідування бібліотек. Дякую.