super@urok-ua.com

Календарні плани з російської мови 5-9 класи

Автор матеріалу: Календарні плани з російської мови 5-9 класи

Вашій увазі пропоную авторський варіант календарних планів з російської мови для 5 – 9 класів, складений за чинною Програмою «Російська мова» для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (початок вивчення з 5 класу).
Варто зазначити, що останній варіант Програми відрізняється від своїх попередників. По-перше, в основу Програми покладено сучасний підхід до вивчення мови національних меншин, закладений у Державному стандарті базової та повної середньої освіти. Виділено дві основні лінії – мовну (языковую) й мовленнєву (речевую), а також супровідні до них – соціокультурну та стратегічну (деятельностную).

Особливий акцент у вивченні російської мови ставиться на компетентності послуговуватися російською мовою у різних сферах мовленнєвої діяльності та ситуаціях спілкування.

Тому у складених мною календарних планах не лише зазначена тема уроку, а й ті вміння та навички, які треба виробити в учня, згідно з рекомендаціями чинної Програми. Завдання мовленнєвої (речевой) лінії рівномірно розподілені на весь семестр, до того ж вони перегукуються із темами мовної (языковой) лінії. Оскільки теми великі за обсягом, то в колонці «Тема» частина заголовку виділена жирним шрифтом для зручності ведення облікових записів у класних журналах.

У Програмі зазначено, що «Программа не ограничивает самостоятельности и творческой инициативы учителя в реализации основных линий содержания обучения русскому языку», тому матеріал по семестрах розподілений так, щоб у кінці кожного з них тема закінчувалась і була можливість провести тематичну атестацію (для чого порядок викладення тем довелося частково поміняти місцями).

Хочу наголосити, що цей варіант календарних планів успішно апробований не лише мною, а й моїми колегами впродовж п’яти років.

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *