Конспект уроку з позакласного читання для 2 класу на тему “Вчимося бути людьми. Оповідання В. О. Сухомлинського для дітей”.

Автор публікації
Автор матеріалу: Конспект уроку з позакласного читання для 2 класу на тему “Вчимося бути людьми. Оповідання В. О. Сухомлинського дл...
Посада: Вчитель початкових класів
Місце роботи: Удачненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Наскільки корисна ця публікація?

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Конспект уроку з позакласного читання для 2 класу на тему “Вчимося бути людьми. Оповідання В. О. Сухомлинського для дітей”.
На уроці учні продовжують знайомитися з творами видатного письменника, вчителя В. О. Сухомлинського. Тип уроку: комбінований. Під час планування уроку враховано реальні навчальні можливості учнів. Обрана структура уроку була раціональною для розв’язання загальноосвітньої, виховної та розвивальної мети. Урок насичений різними вправами, видами роботи. Їх швидка зміна та плавний перехід від одного виду роботи до іншого допомогли забезпечити високу працездатність учнів протягом усього уроку. Були використані такі методи і прийоми технології розвитку критичного мислення: вправа “Мікрофон”, “Взаємні запитання”, “Кероване читання з передбаченням”, “Порушена послідовність”, “Речення з відкритим кінцем”. Застосовано такі форми роботи, як робота в парах, групах. Завдяки вдало підібраним вправам, прийомам роботи, грі “Серце, сповнене добра” на уроці зберігається добра психологічна атмосфера спілкування.

Конспект уроку

Вікно перегляду документа

Закрити

Хвилинка реклами

Завантаження файлу почнеться через

cекунд

Завантажити файл
()

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 коментарів

 1. Без сумніву, конспект уроку відповідає вимогам нової української школи. Дібрані завдання сприяють розвитку критичного мислення учнів. Вибачте, але використаного обладнання недостатньо на сучасному уроці. Дякую.

 2. Юліє Володимирівно! Ваш урок можна сміливо віднести до категорії “Нова освіта – в дії!”, оскільки ви майстерно використовуєте технологію критичного мислення. Підібрані методи і прийоми мають благородну мету: виховання справжньої людини. Як це актуально! Діти в початковій школі часто мають викривлене поняття “дружби” через загруженість інформацією та штампами з віртуальної реальності Інтернету. Ви намагалися методично правильно сформувати в своїх учнів кращі людські якості і вам це вдалося. Але, думаю, варто було більше уваги приділити життєвому досвіду школярів в питанні “Який я друг”. Щиро дякую за вашу працю! Успіхів!

 3. Тема дружби завжди була актуальною. І навіть в епоху хмарних технологій – без друзів обходитись важко. Шкода, що діти не до кінця розуміють значення цього слова. Урок, звичайно, корисний, повинен щось таки залишити в пам’яті. Але я вважаю, що не до кінця розкрита тема в тому плані, що друг – це відповідальність. Та загалом – цікаво і пізнавально. Дякую за матеріал.

 4. Тема дружби дуже важлива для формування сталого колективу учнів. На жаль, сучасні діти мало спілкуються між собою( Урок більше класний, а не позакласного читання. Не вистачає різних видів роботи з текстом, опрацювання твору з усіх сторін. Побільше завдань типу Гра «Серце, сповнене добра» тощо.

 5. Цікавий конспект, не менш цікавим, мабуть, був і сам урок. Адже твори В.О.Сухомлинського – це не лише джерело мудрості і добра, а й цікавий повчальний матеріал для дітей. Вдало скомпоновані прозові твори Сухомлинського із сучасною поезією захоплюють і формують погляди учнів, їх характер та уподобання. Спасибі.

 6. Спадщина Василя Олександровича є помічником для педагогів у вихованні молодших школярів. Вчитель допомагає зрозуміти цінність доброти для життя. Для досягнення мети використано чимало різноманітних форм і методів навчання.

 7. Чудовий конспект уроку! Мені імпонують твори Сухомлинського ,тому що у нього є чому повчитися ! Це гарний приклад для наших дітей! Влучно підібрані всі оповідання , тема уроку досягнена повністью ! Урок насичений і цікавий ! Дякую! Творчих Вам успіхів !!!

 8. Актуальність теми саме на часі.Вчителька використала багатий матеріал для виховання другокласників.Попробую і я запозичити деякі вправи для виховання своїх першачків! Спасибі!

 9. Конспект уроку з позакласного читання містить необхідний і благодатний матеріал для виховання підростаючого покоління. Вчителька вміло підібрала методи, прийоми, вправи, види робіт і віртуозно створила мережку уроку. На мою думку, після таких уроків, ми можемо бути спокійними за майбутнє. Мети уроку досягнуто. Щиро дякую!

 10. Хороший конспект. Думаю,що урок був не менш цікавим. А твори, які ви обрали для даного уроку, мали б навчити учнів бути добрими, щирими, людяними.

 11. Це дуже актуальна тема в наш час. Я вважаю, що слід більше сприяти вихованню доброї, чуйної, лагідної людини; а також виховувати у учнів доброту, терпимість, милосердя, вміння прощати.