Опорні схеми-конспекти для активізації розумової діяльності на уроках української мови в початкових класах при вивчені теми «Звуки і букви»
Автор публікації
Вчитель початкових класів
Місце роботи: Олексієво-Дружківська санаторна школа-інтернат № 13 Донецької облради
Посада: Місце роботи: Олексієво-Дружківська санаторна школа-інтернат № 13 Донецької облради
Опорні схеми-конспекти для активізації розумової діяльності на уроках української мови в початкових класах при вивчені теми «Звуки і букви»
Дана стаття надає змогу активізувати розумову діяльність учнів на уроках української мови при вивченні теми «Звуки і букви» в 2 і 3 класах шляхом роботи з опорними схемами-конспектами, які вміщують теоретичний і практичний матеріал. Ці схеми-опори надають змогу учням не заучувати правила, а розуміти їх завдяки практичним завданням.
Конспект уроку
Вікно перегляду документа
Практичні завдання , запропоновані вчителем, допоможуть учням засвоїти знання та розуміти мовні аспекти, не зазубрюючи правила. А результат буде позитивним. Такі опорні схеми розвивають різні види пам’яті, що має важливе значення для засвоєння програмового матеріалу. Дякую.
Розроблені схеми – опори можна використовувати як картки для індивідуальної роботи на наступний урок після засвоєння правила, ну і звісно за націленим призначенням. Практичні завдання зможуть показати результативність вивченого матеріалу кожним учнем.
Погоджуюся з попередній коментарем, адже для вчителя не головне “запакувати” дитину знаннями, а справді підготувати її до життя. Тому такі опорні схеми для написання орфограм з теми “Звуки і букви” є цілком вмотивованими, містять цікаво підібрані завдання, що відповідають чинній програмі та вимогам.
Світлана Вікторівна розробила цінний матеріал, адже засвоєння теоретичного матеріалу є надзвичайно складним завданням для молодших школярів. Гадаю, якщо використовувати дані схеми-опори на уроках систематично, учні зрозуміють як на практиці застосовувати те чи інше правило.